اخبار

اخبار

آیین اختتامیه مسابقات قرآن و عترت دانشگاه تهران برگزار شد

آیین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان سی و چهارمین دوره‌ مسابقات قرآن و عترت دانشجویان و ششمين دوره‌ این مسابقات ویژه‌‌ کارکنان و اعضاي هیئت علمي دانشگاه تهران، دوشنبه ۲3 اردیبهشت ۱۳۹8، با حضور دكتر مجيد سرسنگي معاون فرهنگی و اجتماعي دانشگاه تهران، حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر مهدي كرمي مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه تهران، دكتر محمدعلي زارع چاهوكي مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران و جمعی از مديران، اعضاي هیئت علمي، کارکنان و دانشجویان در محل باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد.

در اين مراسم دكتر سرسنگي معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه تهران ضمن تبيين اهميت ترويج و عمل به آموزه‌هاي قرآن و عترت (عليهم‌السلام) با اشاره به رشد 20 درصدي آمار شركت‌كنندگان در مسابقات نسبت به سال قبل، افزودند: توجه به قرآن نبايد محدود به جشنواره‌ها و مراسمات نمادين باشد، بلكه می بایست براي ترويج هر چه بيشتر مفاهيم قرآني در دانشگاه برنامه‌ريزي دقيق و كاملي صورت گيرد. وي علت عمده مشكلات امروز جوانان را عدم آشنايي با عمق معناي قرآن برشمردند و اشاره كردند كه هرچند در حوزه سطح، كارهاي خوبي انجام شده است، اما در ژرفا اين‌گونه نبوده است.

معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه تهران افزود: قرآن كامل‌ترين مجموعه گفتار حق براي بشر و كتابي جهان شمول است و امروزه ترويج قرآن رسالت همه ماست و دانشگاه‌ها بايد محل رشد و ترويج مفاهيم قرآني باشند. اين وظيفه ماست كه نگذاريم ديگران به اشكال مختلف ما را از مسير قرآن دور كنند. فعالیت‌های قرآنی باید در راس همه فعالیت‌ها باشد و این یک وظیفه‌ انسانی و دینی است. باید حتی برای کسانی که با قرآن کمتر مانوس هستند نیز برنامه داشته باشیم، چرا که انس با قرآن می‌تواند حوزه‌های گوناگون زندگی نسل جوان و آینده‌ساز را نورانی و پر بار کند.

دكتر سرسنگي سخنان خود را با تاكيد بر حمايت معاونت فرهنگي و اجتماعي از فعاليت‌ها در حوزه قرآن و عترت و برگزاري مستمر برنامه‌هاي قرآني به پايان رسانند.

سپس حجت الاسلام والمسلمين دكتر كرمي مسئول نماينده مقام معظم رهبري در دانشگاه تهران سخنراني خود را به بيان چگونگي نزول قرآن، فضيلت قرائت قرآن و اثرات آن بر افراد در ماه مبارك رمضان و لزوم توجه هر چه بيشتر نسل جوان با مفاهيم قرآن و عترت اختصاص دادند.

همچنین در پایان مراسم از برگزیدگان مسابقات قرآن و عترت دانشجویان، کارکنان و اعضاي هیئت علمي دانشگاه تهران با اهدای لوح و هدیه تقدیر شد.

 

اسامی نفرات برتر را از اینجا دانلود کنید. 

 

رخدادهای ماه