اخبار

اخبار

باشگاه دانشجویان

باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران در سال 1382با هدف تقویت و تعمیق ارزش‌های اسلامی و باورهای اعتقادی دانشگاهیان (استادان، دانشجویان و كاركنان)، جامعه پذیر نمودن دانشجویان و ارتقای هویت و انسجام ملی به منظور تسهیل فرایند توسعه كشور از طریق تقویت شادابی، امید به آینده، خلاقیت و نوآوری، آغازگری و ارتقاء عقلانیت، دانایی و مسئولیت‌پذیری اجتماعی فعالیت خود را آغاز نمود. این  باشگاه با برخورداری از تجهیزات به روز و كارآمد و فضایی مطلوب برای اجرای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاهیان و مكانی مناسب برای حمایت از نهادهای دانشجویی است كه با دارا بودن سالن های اصلی، نگارخانه، تماشاخانه، گفتگو و پایگاه تازه‌های كتاب با ظرفیت‌های متفاوت و برخورداری از تجهیزات پیشرفته و بهره‌مندی از فن‌آوری روزآمد محلی مناسب برای فعالیت‌های دانشجویی به شمار می رود.

سالن اصلی: با طراحی زیبا و بی‌نظیر به‌ وسیله چوب و پوشش سقف به وسیله اكوستیك و استفاده از پرده‌های شكیل فضای مناسب جهت برگزاری برنامه‌های فرهنگی مختلف می‌باشد، سالن فوق با متراژ 1100 متر مربع  با امكان تفكیك سالن و بهره‌مندی از سیستم بخش تصویر به وسیله ویدیو پرژكتور با قابلیت نمایش تصویر خارق‌العاده تماشاچیان را متحیر می‌نماید. همچنین در انتخاب سیستم صوتی دقت لازم جهت هرگونه خدمات پیش‌بینی شده است. همچنین استفاده مراجعین از اینترنت وایرلس یكی از قابلیت های سالن محسوب می شود.

نگارخانه: این سالن جهت نمایش عكس، تابلوهای خوشنویسی، نقاشی، ماكت‌های معماری و.... با امكان نورپردازی به وسیله هالوژن و امكان بخش موسیقی و با متراژ 300 متر در اختیار علاقه مندان است.

تماشاخانه: دارای ظرفیت 42 نفر و به منظور بخش فیلم و ارائه مقالات و پایان‌نامه‌ها مناسب بوده، همچنین جهت بخش فیلم‌های دانشجویی و سینمایی با قابلیت سیستم صوتی دالبی و استفاده از دیتا پروژكشن با قابلیت نمایش تصویر مناسب است.

سالن گفتگو: این سالن با ظرفیت 60 نفر  و با طراحی زیبا و نورپردازی ایده‌ال، سیستم صوتی و تصویری مناسب محلی برای برگزاری جلسات دانشگاهیان و تبادل دانسته‌ها فرهنگی و علمی است.

پاتوق فرهنگی و پایگاه تازه‌های كتاب: با هدف ایجاد فضایی دلنشین و دوستانه برای تبادل اندیشه، مطالعه روزنامه‌های رسمی كشور و بهره‌مندی از جدیدترین كتابهای منتشره در زمینه‌های مختلف علمی، ادبی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، تاریخی، پزشكی، روانشناسی دایر شده است.  این محل با دارابودن بهترین نوع دكوراسیون و انتخاب میز مطبوعات و صندلی مبلی جهت گپ‌های دوستانه و  به دور از مشكلات روزمره برای دانشجویان محترم فراهم شده است. این مركز جهت رفاه حال دانشجویان نسبت به نصب و راه‌اندازی یك دستگاه خودپرداز بانك تجارت متصل به طرح شتاب و یك دستگاه مخابراتی چند رسانه‌ای اقدام نموده است.

كارت بين المللي دانشگاهيان كشور: واحد صدور كارت‌های بین‌المللی یك ایده دانشجویی بود كه در باشگاه دانشجویان رقم خورد. پس از جستجوی اینترنتی و یافتن مركز جهانی صدور كارت‌های بین‌المللی ثبات اولیه صورت گرفت و نمایندگان معاونت دانشجویی دانشگاه نیز به طور موازی مذاكراتی را در كشور هلند انجام دادند و مسئله در شورای مدیران حوزه معاونت و فرهنگی مطرح گردید. با عنایت به تشكیل باشگاه دانشجویان كه مركزی جوان، با نیروهای خوش فكر و عمدتاّ دانشجو بود مقرر گردید مسئولیت راه‌اندازی این واحد به باشگاه دانشجویان محول شود.

دانشگاهیان و افراد  علاقه‌مند می‌توانند جهت استفاده از محل‌هایی معرفی شده با مراجعه به دفتر باشگاه دانشجویان و هماهنگی جهت استفاده از امكانات مركز اقدام نمایند.

رخدادهای ماه