اخبار

اخبار

برنامه تشکل‌های اسلامی دانشگاه تهران در این قسمت به روز رسانی می‌شود

  

 
 


 

 

 

 


 

  


 

 


حلقه بازی توسط انجمن اسلامی دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دوشنبه‌ها ساعت 12 در دفتر این انجمن برگزار می‌شود.


کتاب درآمدی جامع بر نظریه‌های فمینیستی در حلقه مطالعاتی انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی، دوشنبه‌ها ساعت 12:15، در دفتر انجمن اسلامی دانشجویان، بررسی می‌شود.

 


حلقه تدبر در قرآن کریم با محوریت سوره منافقون توسط بسیج دانشکده ادبیات و علوم انسانی و دارالقرآن شهدای دانشگاه تهران، سه‌شنبه‌ها ساعت 16 تا 17:30 برگزار می‌شود.

 


حلقه سینما همراه با نقد و گفتگو پیرامون فیلم های سینمایی، بدون نمایش فیلم و بررسی کارکرد و رسالت سینما از دیدگاه امام (ره) و مقام معظم رهبری، توسط بسیج دانشجویی فنی مرکزی، سه شنبه ها ساعت 17 در کتابخانه بسیج دانشجویی فنی مرکزی برگزار می شود.

 


حلقه مطالعاتی کتاب این هفته با محوریت کتاب «توسعه و مبانی تمدن غرب» توس بسیج پردیس دانشکده های فنی، چهارشنبه‌ها از ساعت 14:30 تا 15:30 در دفتر بسیج خواهران این پردیس برگزار می‌شود.

 


حلقه فلسفه سیاسی با بررسی کتاب لیبرالیسم سیاسی اثر جان رالز، چهارشنبه ها از ساعت 16 تا 18 در نوارخانه 16 آذر دانشکده فنی برگزار می شود.


یادواره شهدای دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران به همت جامعه اسلامی دانشجویان و بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، یکشنبه 15 اردیبهشت 1398، ساعت 11:15 در دانشکده حقوق و علوم سیاسی برگزار می‌شود.

در این برنامه که با تجلیل از خانواده معزز شهدا و جانبازان دانشکده همراه خواهد بود، سردار مرتضی صفاری سخنرانی خواهد داشت و مهدی امیریان نیز روایتگر این برنامه خواهد بود.


نشست های تقریر قرآنی انقلاب با موضوع واکاوی سنت ها و ابتلائات قوم برگزیده در بستر آیات قرآن کریم توسط بسیج دانشکده مکانیک، چهارشنبه ها ساعت 15:45، در دفتر بسیج دانشکده مکانیک برگزار می شود.


نشست های تجلی اسلام راهبردی توسط بسیج دانشجویی دانشگاه تهران، پنجشنبه ها ساعت 17 در نمازخانه خوابگاه قدس 3، برگزار می شود. در این نشست ها، دکتر سام مهدی ترابی دکترای روابط بین الملل و دکتر محمد علی رنجبر دکترای علوم سیاسی حضور خواهند داشت.


کارگاه خوانش و بررسی 5 رمان سیاسی توسط بسیج دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، شنبه ها ساعت 11:30 برگزار می شود. نشست اول به رمان 1984 اثر جورج اورول اختصاص دارد که با ارائه نادر سهرابی شاعر و عضو پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی، برگزار می شود.


نشست های حافظ خوانی توسط انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران، یکشنبه ها ساعت 16:30، در کتابخانه انجمن اسلامی واقع در خیابان امیرآباد، کانکس های رو به روی مسجد، برگزار می شود. استاد این دوره، مرتضی قشمی کارشناس ارشد ادبیات از دانشگاه تهران است.


حلقه مطالعه کتاب توسط انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران، یکشنبه ها از ساعت 17:30 تا 19 در دفتر انجمن اسلامی دانشکده شیمی، عمران و علوم مهندسی برگزار می شود. نشست اول به کتاب فیلسوفان سیاسی قرن بیستم نوشته مایکل اچ لسانف اختصاص دارد.


حلقه بحث آزاد زبان انگلیسی برای ارتقای مهارت زبان توسط انجمن اسلامی شیمی، عمران و علوم مهندسی، دوشنبه ها ساعت 17 در دفتر مرکزی انجمن اسلامی دانشکده فنی برگزار می شود.


حلقه مطالعاتی فراتر از زمان توسط بسیج دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران، دوشنبه ها از ساعت 11:30 تا 13 در دفتر بسیج خواهران این دانشکده برگزار می شود. نشست اول به بازخوانی سخنان شهید دکتر عبدالحمید دیالمه با حضور افتخاری خانم دکتر دیالمه، اختصاص دارد.


دوره دوم حلقه نقد فیلم با موضوع بررسی سینمای جنگ جهانی توسط انجمن اسلامی دانشکده فنی، سه شنبه ها ساعت 12:30 در دفتر مرکزی انجمن اسلامی دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار می شود.


حلقه تدبر در قرآن کریم با محوریت سوره منافقون توسط دارالقرآن شهدای دانشگاه تهران با همکاری بسیج دانشکده ادبیات، سه شنبه ها ساعت 16 تا 17:30 برگزار می شود.


حلقه مطالعات و بررسی کلیات فلسفه توسط انجمن اسلامی دانشکده مواد و متالوژی دانشگاه تهران، سه شنبه ها ساعت 16 برگزار می شود.


سلسله جلسات شرح نهج البلاغه توسط انجمن اسلامی دانشکده فنی با تدریس دکتر رضوی عضو هیئت علمی دانشکده حقوق، سه شنبه ها ساعت 16:30 برگزار می شود. این حلقه از 30 بهمن سال گذشته شروع به کار کرده است.


دوره آموزش زبان آلمانی توسط انجمن اسلامی گروه مهندسی شیمی، عمران و علوم مهندسی، سه شنبه ها از ساعت 18 تا 19:30 و پنجشنبه ها از ساعت 10:30 تا 12 به مدت 17 جلسه از اردیبهشت سال جاری برگزار می شود. مدرس این کلاس ها رضا داورپناه دانشجوی رشته زبان و ادبیات آلمانی دانشگاه علامه طباطبایی خواهد بود.


حلقه فلسفه سیاسی بررسی کتاب لیبرالیسم سیاسی اثر جان رالز، چهارشنبه ها از ساعت 16 تا 18 در نوارخانه 16 آذر دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار می شود.


حلقه درست نویسی و ویراستاری توسط انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده فنی، پنجشنبه ها از ساعت 10 تا 13 برگزار می شود. این حلقه از دوم اسفند سال گذشته آغاز به کار کرده است.


نمایشگاه کتاب با تخفیف 30 درصدی، به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران با همکاری نشر هرمس، تا پایان سال جاری در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران دائر است.

این نمایشگاه که در آن کتاب‌های ناشران عمومی از جمله انتشارات هرمس، نی، مرکز، چشمه و... ارائه شده است، هر روز از ساعت 10 تا 18 برقرار است. 

همچنین، دانشجویان می‌توانند با مراجعه به مسئولان نمایشگاه، نسبت به سفارش آن دسته از کتاب‌های ناشران فوق که در نمایشگاه عرضه نشده است، اقدام کنند.


نشست افلاطون و نگاهی به سقراط از سری نشست های مروری بر تاریخ فلسفه غرب، به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی، شنبه 18 اسفند، ساعت 16، در اتاق 203 این دانشکده برگزار می شود.

گفتنی است، این نشست ها به تناوب تا 28 اردیبهشت 1398 ادامه خواهد داشت.


هفدهمین طرح خدمت رسانی به مناطق محروم به همت کانون خدمت رسانی به مستضعفین وابسته به بسیج دانشجویی دانشگاه تهران، در شهرستان سردشت آذربایجان غربی، نوروز 1398 برگزار می شود.

علاقه مندان به شرکت در این طرح می توانند تا 19 اسفند 1397 از طریق مراجعه به فرم الکترونیک موجود در صفحه مجازی طرح به نشانی khedmatresani_basijut@ ثبت نام کنند.


نشست جایگاه گفتمان مطالبه گری در جامعه شناسی تفسیری و جامعه شناسی نظری به همت گروه های جامعه شناسی نظری و جامعه شناسی تفسیری انجمن جامعه شناسی ایران، یکشنبه 19 اسفند 1397 از ساعت 15 تا 17، در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می شود.

در این نشست، دکتر حسین ابوالحسن تنهایی عضو هیئت علمی دانشگاه و مدیر گروه‌های علمی تخصصی جامعه شناسی تفسیری و جامعه شناسی نظری، سخنرانی خواهد داشت.


همایش سوره های مبارکه ضحی و انشراح به همت مدرسه قرآن و عترت علیهم السلام و همکاری اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، یکشنبه 19 اسفند 1397 از ساعت 13 تا 15، در سالن شهید دهشور پردیس علوم دانشگاه تهران برگزار می شود.


سومین سفر جهادی به مناطق زلزله زده کرمانشاه (سر پل ذهاب) با عنوان کرمانشاه را فراموش نکرده ایم به همت بسیج دانشجویی دانشگاه تهران، از 6 تا 15 فروردین برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می توانند تا 20 اسفند 1397 با مراجعه به سایت basijut.ir و یا تماس با شماره 09365348632 برای شرکت در این سفر، ثبت نام کنند.


نشست بررسی و نقد آثار و افکار و کوشش های علمی و اجتماعی دکتر احمد اشرف در قالب برگزاری نشست های پنجمین مرحله از همایش جامعه شناسان ایران و جامعه ایرانی، به همت انجمن جامعه شناسی ایران، دوشنبه 20 اسفند 1397 از ساعت 15 تا 17 در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می شود.

در این نشست دکتر سید جواد میری، دکتر علیرضا آقامحمدی و حسین حجت پناه به سخنرانی می پردازند.


نشست روزنامه نگاری و بی صدایی زنان به همت گروه مطالعات زنان، دوشنبه 20 اسفند 1397 از ساعت 17 تا 19 در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می شود.


  • نشست های حلقه مطالعاتی فرقه تروریست با موضوع بررسی تاریخی سازمان مجاهدین خلق (منافقین) با محوریت کتاب خداوند اشرف از ظهور تا سقوط، به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده الهیات و معارف اسلامی ، دوشنبه ها از ساعت 12 تا 13 در دفتر انجمن اسلامی دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران برگزار می شود.
  •  

سلسله جلسات دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران با محوریت عدالت به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل برگزار می شود. 

این جلسات از اول اسفند ماه به مدت 4 هفته، روزهای چهارشنبه از ساعت 12:30 تا14، در دفتر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار می شود. 

در این جلسات، دکتر جواد حیدری، درخصوص جغرافیای مباحث عدالت اجتماعی، انواع نظریه های عدالت اجتماعی و علل بی عدالتی اجتماعی به سخنرانی می پردازد.


نشستی با عنوان «سیستان و بلوچستان» با محوریت چالش هاي بهداشت و درمان در این استان به همت انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، يكشنبه 5 اسفند از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۸:۳۰، در سالن دکتر شریعتی دانشكده علوم اجتماعي دانشگاه تهران برگزار می شود.

در این نشست، دكتر مجيد حسيني عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، دكتر محمدرضا واعظ مهدوي رئیس بیمه روستاییان و دكتر علی اوسط هاشمي استاندار سابق سیستان و بلوچستان سخنراني خواهند کرد.

علاقه مندان می توانند برای شرکت در این نشست به نشانی بزرگراه جلال آل احمد، پل گیشا، دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران مراجعه کنند.


سلسله جلسات حافظ خوانی به همت انجمن اسلامی دانشکده فنی، روزهای یکشنبه، ساعت 16:30 در کتابخانه انجمن واقع در کارگر شمالی، کانکس های روبروی مسجد برگزار می شود.

در این جلسات مرتضی قشمی، کارشناس ارشد ادبیات دانشگاه تهران، به سخنرانی می پردازد. 


بیست و ششمین اردوی راهیان نور یادواره شهید مصطفی چمران توسط بسیج دانشجویی دانشگاه تهران نیمه دوم اسفند سال 1397 برگزار می شود.

اردوی راهیان نور ویژه خواهران از 14 تا 18 اسفند و اردوی ویژه برادران از 21 تا 25 اسفند برگزار خواهد شد.

علاقه مندان می توانند تا  5 اسفند با مراجعه به دفاتر بسیج دانشجویی پردیس/دانشکده ها و یا نشانی http://basijut.ir/rahian1397/  نسبت به ثبت نام خود، اقدام کنند.


سلسله جلسات درست‌نویسی و ویراستاری از روز پنجشنبه دوم اسفندماه برگزار خواهد شد.

این جلسات به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده فنی روزهای پنجشنبه از ساعت 10 تا 13 در دفتر انجمن اسلامی دانشکده فنی تشکیل خواهد شد.

علاقه‌مندان به دفتر انجمن اسلامی دانشکده فنی مراجعه کنند.


جشن امید به همت بسیج دانشجویی دانشگاه تهران یا همکاری ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، شنبه 11 اسفند 1397، ساعت 14 در تالار شهید آوینی پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران برگزار می شود.

در این برنامه که با محوریت امتداد دانشجویی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با حضور مسعود براتی، سید حسین شهرستانی، حبیب رحیم پور ازغدی، محدثه پیرهادی، محمد مهدی فرد حسینی و محمد طاهرنژاد برگزار می شود.

در این جشن رونمایی از سرود دانشجویی همرهان و اختتامیه کمپین سهم من از این پرچم و ایست خند با اجرای محمدرضا شهبازی نیز اجرا می شود.


سومين اكران از مستندهای تحسين شده جشنواره عمار توسط انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران با پخش فیلم مستند عابدان کهنز،  سه شنبه ۷ اسفند 1397، ساعت 13، در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، سالن جنبی الغدیر برگزار می شود.


مراسم سالگرد شهادت سید عباس موسوی دبیر کل سابق حزب اله لبنان و همسرش سیده سهام موسوی توسط دفتر بین الملل و جهان اسلام بسیج دانشجویی، چهارشنبه 8 اسفند 1397، ساعت 15 در دانشگاه تهران برگزار می شود.

در این مراسم که با عنوان «کیست قصه ما رهسپاران شب را روایت کند؟» برگزار می شود، فیلم مستند «پلاک و شهادت» اولین محصول تصویری ترجمه شده توسط دفتر بین الملل و جهان اسلام بسیج دانشجویی دانشگاه تهران نیز اکران خواهد شد.

همچنین، در این مراسم سیده هدی موسوی خواهر شهید و عباس موسوی نیز حضور خواهند داشت.

علاقه مندان می توانند برای شرکت در این مراسم به میدان انقلاب، دانشگاه تهران، پردیس دانشکده های فنی، سالن شهید رجب بیگی مراجعه کنند.


نشست سوم از سلسله جلسات زنان در جنگ با عنوان نگاهی بر پژوهش های مرتبط با زنان در جنگ به همت حلقه مطالعات مسائل اجتماعی زنان انجمن جامعه شناسی ایران، چهارشنبه 1 اسفند 1397، ساعت 17 تا 19 در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می شود.

در این نشست، الهام عمیدی کارشناس ارشد ارتباطات اجتماعی، میترا مدنی کارشناس ارشد مطالعات زنان و بیتا بختیاری دکترای مطالعات فرهنگی و کارشناس فرهنگی بنیاد شهید سخنرانی خواهند داشت.

علاقه مندان برای شرکت در این نشست، می توانند به نشانی بزرگراه جلال آل احمد، پل گیشا، دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، نیم طبقه اول، سالن کتفرانی انجمن جامعه شناسی ایران مراجعه کنند.


نشست «جامعه حق مدار، دانشجوی حق طلب» با محوریت حقوق شهروندی و دانشجویی و حق آزادی بیان در دانشگاه با همکاری انجمن های اسلامی دانشگاه های قم، 30 بهمن، ساعت 10 تا 13 در پردیس فارابی دانشگاه تهران برگزار می شود.

این نشست با حضور شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی و حجت الاسلام والمسلمین دکتر محسن رهامی وکیل پرونده وقایع کوی دانشگاه برگزار می شود.

علاقه مندان برای شرکت در این نشست می توانند به تالار فرهنگ پردیس فارابی دانشگاه تهران مراجعه کنند.


نشست انقلابی در فرهنگ به همت بسیج دانشجویی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران و همکاری ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروی انقلاب اسلامی سه شنبه 30 بهمن، ساعت 13 در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار می شود.

این نشست با سخنرانی حسن رحیم پور ازغدی عضو حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی، برگزار می شود و با پرسش و پاسخ دانشجویی همراه خواهد بود.

در این نشست، عملکرد شورای عالی انقلاب فرهنگی در چهار دهه انقلاب اسلامی ایران بررسی می شود.

علاقه مندان می توانند برای شرکت در این نشست به تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران مراجعه کنند.


سومین دوره مروری بر سینما سیاسی جهان توسط انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، سه شنبه 30 بهمن، ساعت 15 تا 18، در این دانشکده برگزار می شود.

در این برنامه، فیلم تفنگ داران اثر ژان لوک گدار به نمایش در می آید؛ علاقه مندان برای شرکت در این برنامه می توانند به دفتر انجمن اسلامی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران مراجعه کنند.


نشستی با عنوان کافه اقتصاد با بررسی انجماد دارایی نظام بانکی به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران، سه شنبه 30 بهمن، ساعت 15 در این دانشکده برگزار می شود.

در این نشست، محسن بهزادی دانشجوی دکتری اقتصاد به سخنرانی می پردازد.

علاقه مندان به شرکت در این نشست می توانند به نشانی خیابان کارگر شمالی، رو به روی بیمارستان شریعتی، دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران، کتابخانه دکتر شریعتی مراجعه کنند.


جلسه اول از سلسله جلسات بازخوانی تاریخ انقلاب با عنوان بازخوانی قطعنامه 598 به همت بسیج دانشجویی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، سه شنبه 30 بهمن، ساعت 12:30 تا 14 در این دانشکده برگزار می شود.

در این نشست، استاد کامران غضنفری به سخنرانی می پردازد.

علاقه مندان می توانند به دفتر بسیج خواهران دانشکده مراجعه کنند.


فیلم مستند تهران دمشق به همت بسیج دانشجویی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، سه شنبه 30 بهمن ساعت 15 در این دانشکده اکران می شود.

این اکران دانشجویی به همراه نقد و تحلیل، با حضور میلاد دخانچی دکترای‌ مطالعات‌ فرهنگی، سجاد صفار هرندی دکترای ‌جامعه‌شناسی و علی صدری ‌نیا کارگردان اثر، برگزار می شود.

علاقه مندان می توانند برای شرکت در این برنامه به نشانی خیابان جلال‌آل‌احمد، پل گیشا، دانشکده علوم ‌اجتماعی دانشگاه تهران، سالن دکتر شریعتی مراجعه کنند.


جلسات حلقه مروری بر تاریخ انقلاب سال های 1305 تا 1358 توسط انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران، دوشنبه ها از 29 بهمن 1397، ساعت 15، در کتابخانه دکتر شریعتی برگزار می شود.

در اولین نشست این حلقه که دوشنبه 29 بهمن برگزار می شود، مهدی غنی سخنرانی خواهد داشت.


نشست تخصصی با عنوان بررسی تطبیقی کجروی و سازگاری اجتماعی در بین دانش آموزان کاربر و غیر کاربر شبکه های اجتماعی، به همت گروه تحلیل شبکه های اجتماعی انجمن جامعه شناسی ایران، دوشنبه 29 بهمن ساعت 17، در دانشگاه تهران برگزار می شود.

در این نشست، دکتر علیمراد موسی پور دکترای جامعه شناسی مسائل اجتماعی به سخنرانی در خصوص کجروی و سازگاری اجتماعی در بین دانش آموزان کاربر و غیر کاربر شبکه های اجتماعی، خواهد پرداخت.

علاقه مندان به شرکت در این نشست می توانند از ساعت 17 تا 19 به نشانی بزرگراه جلال آل احمد، پل گیشا، دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، اتاق کنفرانس انجمن جامعه شناسی مراجعه کنند.


سخنرانی علمی ای با محور بررسی کاربرد فناوری هسته ای در حوزه های مختلف کشاورزی، انرژی، صنعت و پزشکی، یکشنبه 28 بهمن ساعت 15:15، در تالار شهدای پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران برگزار می شود.

در این نشست که به همت بسیج دانشجویی و اساتید پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و همکاری ستاد گرامیداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی برگزار می شود؛ دکتر شیر مردی مدیر آموزش و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای سازمان انرژی اتمی سخنرانی خواهد داشت.


نمایشگاه کتابی همزمان با جشن های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با همکاری بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی، شنبه 27 بهمن 1397 در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران افتتاح شد.

این نمایشگاه با حضور ناشران برجسته کشور آغاز به کار کرده است و به مدت یک هفته در لابی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دائر خواهد بود.


اولین جلسه از سلسله جلسات تاریخ انتقادی به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، شنبه 27 بهمن 1397 در دفتر انجمن اسلامی این دانشکده برگزار شد.

در این جلسه، دکتر آرش حیدری، جامعه شناس و پژوهشگر اجتماعی به سخنرانی پرداخت.


نشست «تمدن انساني، جمعيت و صلح» به همت گروه علمی تخصصی صلح انجمن جامعه شناسي ايران با مشارکت انجمن جمعیت شناسی ایران، يكشنبه 28 بهمن 1397 از ساعت 17 تا 19، در سالن كنفرانس انجمن های علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می شود.

در این نشست دکتر شهلا كاظمي پور، دکتر مقصود فراستخواه و دكتر محمد ميرزايي سخنراني خواهند داشت.

علاقه مندان می توانند برای شرکت در این نشست به نشانی بزرگراه جلال آل احمد، پل گیشا، دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، طبقه اول، مراجعه کنند.


«نشست بررسي و نقد آثار و افكار دكتر احمد اشرف» توسط انجمن جامعه شناسي ايران، چهارشنبه 24 بهمن 1397، از ساعت 17 تا 19 در سالن كنفرانس انجمن های علمی دانشجویی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می شود.

در این نشست دكتر حميد عبدالهيان، دكتر مريم حسيني فر و دكتر گیتی خزاعی، سخنراني خواهند داشت.


میزگرد دانشجویی «اصولگرایی و اصلاح طلبی» با حضور کیا محمد صرفی سخنگوی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران، سعید پهلوان زاده مسئول بسیج دانشگاه تربیت مدرس و علیرضا مرکزی دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی توسط کانون اندیشه جوان برگزار شد.

لینک خبر


مراسم عزاداری ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها توسط بسیج دانشجویی دانشگاه تهران از شنبه ۱۳ بهمن ماه سال ۱۳۹۷ به مدت سه شب از ساعت ۱۹:۳۰ در حسینیه هنر واقع در میدان انقلاب، خیابان ۱۶ آذر نبش خیابان نصرت،  با سخنرانی حجت الاسلام سید حسین مومنی و حجت الاسلام محمدیان و مداحی حاج مهدی رسولی برگزار می شود.

گفتنی است، شرکت در این مراسم پر فیض برای عموم آزاد است.


حلقه مطالعاتی پژوهشی چهل سالگی انقلاب ها با موضوع مقایسه انقلاب های روسیه، الجزایر و فرانسه با انقلاب اسلامی ایران در چهل سالگی، به همت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران، سه شنبه ها ساعت 10:30 در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار می شود.

علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09197206035 تماس بگیرند.


بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در اعتراض به محاصره مردم یمن، اجتماع دانشجویان روزه‌دار را با عنوان «روزه نجات» از نماز ظهر چهارشنبه 5 دی تا نماز جمعه 7 دی 1397 در مسجد دانشگاه تهران برگزار می کند. علاقه‌مندان می توانند برای ثبت نام اینجا را کلیک نمایند.

*** گزارش مراسم ***

 


نشستی با عنوان «تمنای رفتن» با هدف بررسی جوانب و علل پدیده مهاجرت از کشور، به همت  انجمن اسلامی دانشجویان پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران، سه‌شنبه۴ دی‌، ساعت ۱۵:۳۰ در تالار رجب بیگی پردیس دانشکده های فنی برگزار می شود.

در این نشست دکتر عربستانی، استاد دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران  با موضوع میان ذهنیت ایرانی در مهاجرت به خارج از کشور و دکتر صلواتی، استاد سابق موسسه مطالعات جامع و تخصصی جمعیت کشور و عضو پژوهشکده سیاست‌گذاری علم و فناوری دانشگاه شریف با موضوع تحلیل بر میل به مهاجرت و بازگشت در میان دانشجویان ایرانی، سخنرانی خواهند داشت.


برنامه «انسانيت در خون؛ بررسي مقاومت مردم مظلوم يمن،  توسط انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه تهران با سخنراني حسن رحيم پور ازغدي‌‌‌‌‌‌‌، دوشنبه 3 دی 1397، از ساعت ۱۲:۰۰ تا ۱۴:۰۰ در تالار شيخ انصاري دانشكده حقوق و علوم سياسي و برگزار می شود.


نشست بررسی بن‌بست خصوصی سازی توسط بسيج دانشجويي دانشگاه تهران با همکاری بسیج دانشجویی 8 دانشگاه دیگر تهران، دوشنبه 3 دی 1397، ساعت 14:30 در تالار شيخ انصاري دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار می شود.

در این نشست، بررسي علل و ريشه مشكلات كارخانه‌هاي هپكو، آذر آب، هفت تپه، فولاد و... محور سخنرانی ها خواهد بود.

دكتر علي صابري تولايي استاد دانشگاه امام صادق (ع)، دكتر مهدي زريباف رئيس مركز مطالعات اقتصادي، دكتر صادق خليليان وزير سابق جهاد كشاورزي، دكتر محمد تقي كاشاني نيا استاد دانشگاه شهيد بهشتي، دكتر علي ساري نماينده مردم اهواز در مجلس شوراي اسلامي، آقايان طايش و عظيم سرخ (نمايندگان كارگران)، مهندس حسينعلي عظيمي، ميثم مهديار و حجت الاسلام رضي، سخنرانان این نشست خواهند بود.

*بازتاب خبری برنامه های تشکل های دانشگاه تهران

 
 

 

 

 

رخدادهای ماه