اخبار

اخبار

اختتامیه المپیاد ملی ورزش همگانی دانشجویان پسر برگزار شد

نخستین المپیاد ملی ورزش همگانی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در بخش پسران با برتری تیم دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه، عصر سه‌شنبه 3 مرداد در دانشگاه تهران به کار خود پایان داد.

مراسم اختتامیه با اجرای قطعاتی توسط گروه موسیقی سازهای کوبه‌ای به سرپرستی استاد نادر مشایخی برگزار شد.

در این مراسم که با حضور مسئولان دانشگاه تهران، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و تیم‌های شرکت‌کننده در اولین المپیاد برگزار شد، علی حبیب الهی، مدیر کل تربیت بدنی دانشگاه تهران، در گزارش کوتاهی اعلام کرد: در این المپیاد ۹۲ تیم در بخش دختران و ۹۳ تیم در بخش پسران با یکدیگر به رقابت پرداختند. برای همه شرکت‌کنندگان مدال یادبود، برای دانشگاه‌ها تندیس و گواهی شرکت در مسابقات و هم‌چنین برای دانشگاه‌هایی که مقام‌های اول تا ششم را کسب کرده‌اند جایزه ویژه اهدا خواهد شد.

وی برنامه‌های مختلف آموزشی، مشاوره ورزشی، خدمات پزشکی، برپایی نمایشگاه، اجرای موسیقی‌های بومی و محلی، بازدید از اماکن دیدنی و برگزاری مراسم‌های افتتاحیه و اختتامیه را از جمله فعالیت‌های انجام گرفته در دوره برگزاری اولین المپیاد برشمرد.

حبیب الهی با اشاره به استقبال بی‌نظیر مسئولان ورزشی کشور از برگزاری اولین المپیاد، گفت: شما ورزشکاران با اجرای مهارت‌های زیبای خود زمینه جلب توجه مسئولان کشور به ورزش همگانی را فراهم کردید و این جای تقدیر و تشکر از دانشجویان به‌عنوان سفیران ورزش همگانی دارد.

رحیم شریف، معاون فنی المپیاد پسران، المپیاد ورزش‌های همگانی را گام بلندی در راستای یکپارچه سازی نظام ورزشی دانشجویی کشور توصیف کرد.

وی نشاط، شادابی، امید و جذابیت را به‌عنوان مهم‌ترین شاخص‌ها برای تدوین رشته‌های ورزش همگانی برشمرد و گفت: رشته‌ها برای این المپیاد به گونه‌ای انتخاب شد که در آینده بتوانیم آن‌ها را در بدنه ورزش دانشجویی توسعه دهیم و طبق ارزیابی‌های به‌عمل آمده این رشته‌ها با اقبال ورزشکاران مواجه شده است.

معاون فنی المپیاد پسران، خاطر نشان کرد: همه دانشجویان شایسته مدال و برنده این رقابت‌ها هستند. این المپیاد به میزبانی شایسته دانشگاه تهران به‌عنوان نماد آموزش عالی کشور برگزار شد.

دکتر حسن به‌نژاد، معاون دانشگاه و رئیس سازمان خدمات دانشجویی دانشگاه تهران، نیز در این مراسم گفت: این ورزش گر چه ورزش همگانی بود اما همت و تلاش دانشجویان منجر شد تا در سطح کشور مطرح شود.

وی مهم‌ترین گام در این المپیاد را ایجاد شور و نشاط در بین دانشجویان بیان کرد و افزود: شرکت در فعالیت‌های ورزشی باعث رشد و تعالی دانشجویان و شکوفایی علم و دانش در کشور خواهد شد و ما امیدواریم این استمرار یابد و به عنوان یک فرهنگ در جامعه مقرر شود.

در این مراسم، فدراسیون ورزش‌های همگانی با اهدای لوح سپاس از دکتر محمد پورکیانی مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان و معاون دانشجویی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تقدیر کرد.

پایان‌بخش این مراسم اعلام مقام‌های برتر تیمی و انفرادی نخستین المپیاد ملی ورزش همگانی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در بخش پسران و خاموشی مشعل این المپیاد بود.

در بخش تیمی؛ دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه، دانشگاه بیرجند، دانشگاه مهندسی علوم وفناوری های نوین گلبهار، دانشگاه پیام نور همدان، دانشگاه مجتمع آموزش عالی اسفراین و دانشگاه فردوسی مشهد به ترتیب مقام‌های اول تا ششم نخستین المپیاد ملی ورزش همگانی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در بخش پسران را کسب کردند.

در بخش انفرادی و در رشته آمادگی جسمانی، یاسر باقرنیا از دانشگاه فرهنگیان (کهکیلویه و بویر احمد)، سلمان آزمون علی‌آباد از دانشگاه خوارزمی، سعید فعال از دانشگاه شیراز به ترتیب اول تا سوم شدند.

در رشته شوت فوتبال هدفمند، محمد اکبرنیا از دانشگاه پیام نور همدان، محمد حسین فکورزاده از دانشگاه صنعتی همدان و علیرضا کی‌قبادی از دانشگاه حکیم سبزواری به ترتیب مقام اول تا سوم را کسب کردند.

در رشته شوت بسکتبال، علی استرکی از دانشگاه کاشان، نوید محمدی از دانشگاه صنعتی اصفهان و رضا گلستانی از دانشگاه نیشابور اول تا سوم شدند.

در رشته هفت سنگ علی فغانی از مجتمع آموزش عالی اسفراین، سید حسین میرحسینی از دانشگاه صنعتی شاهرود و مهدی خوشوقت از دانشگاه پیام نور همدان به ترتیب مقام اول تا سوم را کسب کردند.

در رشته طناب زنی، رشته طناب زنی تیم دانشگاه فرهنگیان (اصفهان) با ترکیب محمد بابامیر، محمد امین جاودان فر، رضا امینی مقام اول، تیم دانشگاه پیام نور همدان با ترکیب مهدی خوشوقت، علی شکوهیان و بهزاد ارجی مقام دوم و تیم دانشگاه فرهنگیان (کهکلویه و بویراحمد) با ترکیب سلیمان صیدالی، یاسر باقرنیا و مصدق بیغال مقام سوم را به دست آوردند.

و در رشته فریزبی، دانشگاه مهندسی علوم وفناوری های نوین گلبهار با ترکیب علی احمدی، سیدفرهاد فراهی، محمد موسوی نیشابوری مقام اول، تیم دانشگاه نیشابور با ترکیب رضا گلستانی، جواد ده شیخی و محمد یاوری دوم و تیم فنی و حرفه‌ای (انقلاب اسلامی تهران) با ترکیب احسان کرمی، رسول صداقت و علی اسماعیلی مقام سوم را به دست آوردند.

رخدادهای ماه