اخبار

اخبار

یادداشت علی حبیب اللهی مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه تهران و معاون كاروان ايران در يونيورسياد

پرونده بیست‌و‌نهمین دوره مسابقات دانشجویان جهان چهارشنبه ٨ شهريور با برگزاری مراسم اختتامیه در شهر تایپه بسته شد.

در پایان این رقابت‌ها، ژاپن با کسب 101 مدال شامل 37 مدال طلا، 27 نقره و 37 برنز در جایگاه اول ایستاد، کره جنوبی با 82 مدال شامل 30 طلا، 22 نقره و 30 برنز دوم شد و کشور میزبان تایپه با 90 مدال شامل 26 طلا، 34 نقره و 30 برنز در رده سوم این رقابت‌ها قرار گرفت. کشورهای روسیه و آمریکا نیز چهارم و پنجم شدند.

کاروان ایران نیز متشکل از رشته‌های ووشو، والیبال، تیراندازی با کمان، وزنه‌برداری، تکواندو، جودو، بدمینتون، شمشیربازی در این رقابت‌ها حاضر شد که حاصل تلاش نمایندگان کشورمان کسب 23 مدال شامل 8 طلا، 4 نقره و 11 برنز بود و ایستادن در رده دهم جدول رده‌بندی این رقابت‌ها بود.

اولین مدال ایران در این دوره از مسابقات توسط «فاطمه حسام» در پومسه (مدال برنز) و آخرین مدال هم توسط تیم والیبال (مدال طلا) به دست آمد.

ایران در این دوره رکورد کسب مدال را در تاریخ حضورش در این رقابت‌ها شکست. ضمن اینکه برای اولین‌بار در تاریخ یونیورسیادهای دانشگاهی در رشته گروهی والیبال موفق به کسب مدال خوش‌رنگ طلا شدیم.

در آیین اختتامیه که 8 شهریور در تایپه برگزار شد، مشعل بیست‌ونهمین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان خاموش شد. پرچم این رقابت‌ها از سوی مسئولان فیزو به نماینده کشور ایتالیا میزبان سی‌امین دوره یونیورسیاد در سال 2019 تحویل شد. قرار است این مسابقات در ناپولی ایتالیا برگزار شود. این آیین با نمایشی زیبا با نام  «تو عاشق تایپه هستی» در آغاز و یک نمایش با نام «یک دنیای جدید زیبا» و حضور ورزشکاران در پایان مراسم همراه بود. مستندی از برگزاری رقابت‌ها و پشت صحنه تلاش میزبان نیز به نمایش درآمد. «اولگ» رئیس فیزو در پایان ضمن تشکر از تلاش شش‌ساله میزبان برای برگزاری این رویداد جهانی خاطرنشان کرد که تایپه توانست فراموش نشدنی‌ترین خاطرات را برای دانشجویان جهان رقم بزند.

رخدادهای ماه