اولین جلسه شورای عالی سیاستگذاری موزه‌های دانشگاه تهران برگزار شد

۲۵ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۳:۵۵ کد : ۱۵۷۹۱ اخبار
تعداد بازدید:۶۸
اولین جلسه شورای عالی سیاستگذاری موزه‌های دانشگاه تهران در سال جدید با حضور رئیس و اعضای شورا برگزار شد.
اولین جلسه شورای عالی سیاستگذاری موزه‌های دانشگاه تهران برگزار شد

به گزارش دفتر ارتباطات و امور رسانه اداره موزه‌ها و فضاهای فرهنگی دانشگاه تهران؛ اولین جلسه «شورای عالی سیاستگذاری موزه‌های دانشگاه تهران» امروز چهارشنبه 25 فروردین ماه 1400 با حضور رئیس و اعضای شورا در «موسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی» دانشگاه تهران با موضوع «موسسه باستان‌شناسی و اولین همایش علمی و جشنواره موزه‌های دانشگاهی کشور» برگزار شد.

در این جلسه «دکتر محمود نیلی‌احمدآبادی» رئیس دانشگاه و رئیس شورا، «دکتر مجید سرسنگی» معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، «دکتر محمدرضا صادقی‌فر»، «دکتر جابر سلطانی»، «دکتر سیدحسین گلدانساز»، «دکتر حمیدرضا مشفق»، «دکتر محمدرضا کارگر»، «دکتر زهره انواری»، «دکتر مصطفی ده‌پهلوان» و «محمدجواد جامه‌بزرگی» از اعضای شورای عالی سیاستگذاری حضور داشتند.

دکتر محمود نیلی احمدآبادی ضمن ابراز امیدواری نسبت به نقش موثر «شورای عالی سیاستگذاری موزه‌های دانشگاه تهران» در آینده نزدیک، در این جلسه اظهار کرد: موزه‌های جدید فعالانه و هوشمند هستند و مردم در کنار بازدید آن را تجربه می‌کنند از این رو بهتر است به این سمت، حرکت کرد.

رئیس دانشگاه تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر بحث ساخت موزه علم در دانشگاه مطرح است، ادامه داد: بحث‌های عمرانی و معماری این موزه به اتمام رسیده و اکنون باید به بحث محتوا پرداخته شود، امیدواریم یک میراث ماندگاری برای دانشگاه و دانشگاهیان باقی بماند.

رئیس شورای عالی سیاستگذاری موزه‌های دانشگاه تهران ضمن تشکر نسبت به برگزاری «اولین همایش علمی و جشنواره موزه‌های دانشگاهی کشور» گفت: امیدواریم این همایش و جشنواره موفق واقع شود و البته باید به بحث جامعه و مردم توجه بیشتری صورت گیرد.

گفتنی است؛ هریک از اعضای حاضر در جلسه، پیشنهادات و موضوعات مهمی را در خصوص راه‌های نوین جذب اعتبار، تأسیس موزه‌های جدید، شیوه‌های موثر در بحث درآمدزایی موزه‌ها و.... مطرح کردند.

در بخشی از نشست دکتر «مصطفی ده‌پهلوان رئیس موسسه باستان‌شناسی دانشگاه تهران» گزارشی از برگزاری «اولین همایش علمی و جشنواره موزه‌های دانشگاهی کشور» ارائه کرد، که در این راستا «دکتر نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران و رئیس شورای» ضمن ابراز امیدواری از برگزاری چنین جشنواره و همایشی، به اهمیت و ضرورت برگزاری چنین جشنواره و همایشی  تاکید کرد. همچنین «محمدجواد جامه بزرگی رئیس اداره موزه‌ها و فضاهای فرهنگی دانشگاه تهران» در این جلسه گزارشی از عملکرد «اداره موزه‌ها و فضاهای فرهنگی دانشگاه» طی یک سال گذشته نیز ارائه شد.

 

کلید واژه ها: معاون فرهنگی دانشگاه تهران معاونت فرهنگی دانشگاه تهران


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.